Teraz wychowuję siedmioletniego syna, jest w pierwszej klasie. Jestem rozwiedziona z jego ojcem, a trzy lata temu poznałam innego mężczyznę. Zapewnił mnie, że mnie kocha i będzie kochał również mojego syna. Było to dla mnie bardzo ważne, ponieważ nie chciałam traumatyzować mojego dziecka.

Później zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę nie chciał zostać ojcem mojego syna, ale nikt tego od niego nie wymagał. Wystarczyło mi, że mój syn nie był obrażany i szanowany.

Mieszkaliśmy razem przez rok, a potem urodziłam nasze dziecko, dziewczynkę. Nie zauważyłam nic złego w zachowaniu mojego męża, poza tym, że spędzał więcej czasu z moją córką. Jednak nie widziałam w tym nic złego, ponieważ była małą dziewczynką i cała rodzina kręciła się wokół niej.

W weekendy często chodziliśmy z dziećmi do parku lub na plac zabaw. Kiedy szliśmy razem na spacer do parku, musiałem kupić mojemu synowi zabawki, lody lub coś innego. W tamtym czasie nie miałam prawie żadnych pieniędzy, ponieważ byłam na urlopie macierzyńskim.

Więc mój mąż kupował wszystko. Wczoraj szukałam jakichś dokumentów i niechcący natknęłam się na notes, a kiedy go otworzyłam i przeczytałam...

Popularne wiadomości teraz

„Ani jego nowa żona, ani nawet jego własna matka nie chciały zająć się dzieckiem: mój mąż musiał kłócić się z nimi obiema”

„Był bogatym chłopakiem, więc podałam adres domu przecznicę przed moim, nie chciałam pokazać, że jestem prawie żebraczką”

„Co ty sobie myślałeś, spójrz na nią i na siebie, ona nie może się z tobą równać: jest już za późno, mamo, ona już jest w ciąży”

„Michał, nareszcie jestem w ciąży”: krzyczał głośnik telefonu, a obok mnie siedziała moja żona

Byłam w szoku, w zeszycie były wszystkie wydatki na syna, kwoty i daty: huśtawka - 30 zł, lody - 10 zł, zabawka - 40 zł. Poczułam się urażona. Rozumiem, że mąż nie jest nic winien mojemu synowi, ale wydawało mi się, że zabiera mnie ze sobą. Przyszłam do męża z tym zeszytem i zapytałam, co to jest.

Powiedział mi, że są to wydatki na mojego syna i kiedy wrócę do pracy, będę musiała wszystko spłacić. Albo powinnam pozwać mojego pierwszego męża do sądu, aby zmusić go do płacenia alimentów. Na koniec dodał, że ma teraz własną córkę, na którą powinien wydawać pieniądze.

Byłam po prostu zszokowana tymi słowami. Nie wiem, co robić dalej, bo kocham mojego męża. Nie możemy się rozwieść - mamy małe dziecko, ale nie widzę też wspólnej przyszłości. Teraz wydatki są błahe, ale gdy dzieci dorosną, będziemy musieli oszczędzać na edukację i leczenie. Jaki jest sens ciągłego dzielenia wszystkiego?