Nie miałam nic przeciwko temu: byłam zmęczona siedzeniem w domu z dzieckiem i chciałam się na chwilę wyrwać. Zadzwoniłam do mamy i wszystko zorganizowałam. W wyznaczonym dniu spakowaliśmy się i wyjechaliśmy. Po drodze mąż opowiadał mi, kto będzie na imprezie.

Nie słuchałam zbyt uważnie. Mężczyzna już wcześniej opowiadał mi historie o swojej pracy i kolegach. Według niego zespół był pełen oszustów i wszyscy próbowali wrobić jego, Donalda. Kilka dni później zmienił zdanie i powiedział, że poszedł do pracy wyłącznie ze względu na zespół.

W międzyczasie nasza taksówka dotarła na miejsce. Wysiedliśmy, a mój mąż wziął mnie za rękę. Weszliśmy do restauracji i po kilku minutach mój mąż po prostu zniknął. W końcu ta sama Katarzyna weszła za nami.

Ponieważ mój mąż wziął mnie za rękę, spodziewałam się, że pomoże mi zdjąć płaszcz. Ale gdy tylko zobaczył tę panią, po prostu do niej podbiegł. Stałam tam i nie rozumiałam, co się dzieje.

Przecież przyjechaliśmy odwiedzić jego przyjaciół, a ja nikogo tu nie znałam. Jak on mógł to zrobić? Uratowała mnie jakaś dziewczyna, zaprowadziła do stolików, pokazała gdzie umyć ręce. Zachowywałam się jak nastolatka: z trudem słuchałam tej miłej dziewczyny, bo oczami szukałam męża i patrzyłam na Katarzynę.

Gości wciąż przybywało. Na początku siedziałam sama. Mój mąż i jego dziewczyna stali przy wejściu, blokując wszystkich wchodzących do restauracji. Stopniowo sala się zapełniała. Najpierw mężczyzna usiadł po mojej prawej stronie, a teraz było tylko jedno wolne krzesło obok mnie.

Popularne wiadomości teraz

"Moja teściowa uważa, że mój mąż postąpił szlachetnie, ponieważ poczekał z rozwodem, aż skończę urlop macierzyński"

"Kiedy mój mąż nie chciał naprawiać kranu ani wykonywać prac domowych, przestałam dla niego gotować"

"Poszłam na randkę z bardzo miłym mężczyzną, byłam nim zafascynowana przez cały wieczór, dopóki czegoś nie zrobił"

"W sklepie zauważyłam dość efektowną parę, która pomimo drogiego wyglądu nie podobała mi się: ubrania nie są najważniejsze"

Twarz tej uroczej dziewczyny pojawiła się przede mną, wskazując na puste krzesło. Gdyby na nim usiadła, mój mąż nie mógłby usiąść obok mnie. Byłam już jednak tak wściekła, że skinęłam jej głową. Dziewczyna zawahała się - być może z powodu mojego uśmiechu przypominającego kły.

Po około 10 minutach wszyscy siedzieli. Było głośno i wesoło. Różni ludzie próbowali się ze mną przywitać i mnie poznać. A mój mąż wciąż stał z tą Katarzyną przy wejściu.

Ktoś głośno zawołał Katarzynę i Donalda, a słodka para w końcu się obudziła. Widziałam oczy mojego męża szukające mnie, gdy prowadził swoją dziewczynę za rękę do stolików. Delikatnie posadził Katarzynę i w końcu zwrócił na mnie uwagę. Wzruszył ramionami i usiadł obok niej.

Dlaczego na to pozwoliłam? Wtedy myślałam, że brzydko byłoby robić aferę. Spokojna rozmowa nie byłaby możliwa: mój mąż jest miłośnikiem dramatów. W każdym razie myślałam, że porozmawia ze swoją dziewczyną przez kilka minut, a potem przyjdzie do mnie. Jakoś nie spodziewałam się takiego wstydu.

Ale kiedy zobaczyłem, jak siada obok niej i zaczyna nakładać jedzenie na talerz Katarzyny (nikt jeszcze nie jadł!), Nie mogłem tego znieść. Miła dziewczyna po lewej zastanawiała się, dokąd tak się spieszę, bo impreza dopiero się zaczęła.

Nie pozwalałam sobie na to przez wiele lat, ale teraz otworzyłam się przed nieznajomą.

Z bólem powiedziałam mu, że przyjechałam z mężem, a on jest teraz ze swoją dziewczyną. Bardzo starałam się zachować równy ton, jakby to wszystko mnie nie dotyczyło.

Nowy przyjaciel zapytał, czy Donald jest moim mężem i obiecał odebrać mu premię. Ubrałam się i wyszłam na zewnątrz — taksówka była już w drodze.

Niecałą godzinę później, gdy tylko moja matka wyszła, mój wściekły mąż wrócił do domu. Miła dziewczyna, która okazała się być kierowniczką działu, dała mu niezłą reprymendę — choć na osobności. Wzięła go na bok, odrywając od Katarzyny, i powiedziała, że wyjechałam. Mój mąż myślał, że go tym zhańbiłam.

Teraz mówi, że przeze mnie nie wie już, jak chodzić do pracy. Nie wytrzymałam i wybuchłam skandalem. Przyjechał z żoną, a całe wakacje spędził z tą Katarzyną! Nawet ze mną nie usiadł! Wstyd!!!

Donald nagle powiedział, że widuje mnie codziennie, ale jej nie widział od stu lat. I na tym się skończyło, przypomniałam sobie i postanowiłam mu dokuczyć, że w tym miesiącu jest bez premii. A Katarzyna miała mu gotować. A koszule może zanieść do niej.

Mężczyzna w końcu kupił mi kwiaty i przeprosił. Ale nie sądzę, żeby zrozumiał swój błąd. Postanowiłam sobie: jeśli to się powtórzy, rozwiodę się z nim.