Jego historia miłosna, która zaczęła się na szkolnych korytarzach, przyciąga uwagę internautów, czego efektem są dziesiątki tysięcy obserwujących na Instagramie i TikToku. Jak wygląda życie mężczyzny, który porzucił sutannę dla miłości uczennicy? Jakie są reakcje internautów na tę nietypową historię?

Dokładnie cztery lata i pięć miesięcy temu Maciej podjął odważną decyzję opuszczenia kapłaństwa i sutanny. Obecnie szczęśliwie wychowuje dziecko z żoną Karoliną.

Dokładnie 4 lata i 5 miesięcy minęło, odkąd postanowiłem w inny sposób realizować swoje życie niż ksiądz. To moje życie i mój wybór. I dokładnie tyle minęło czasu, odkąd ponownie wszedłem do tego Kościoła, gdzie po raz ostatni byłem wikarym - zdradził Maciej.

Jego profil na Instagramie śledzi niemal 25 tysięcy osób, a na TikToku zgromadził blisko 8 tysięcy obserwujących. To, co zaczęło się od lekcji religii w liceum, przekształciło się w inspirującą historię miłości.

W jednym z filmów na TikToku Maciej dzieli się szczegółami, jak poznał swoją przyszłą żonę. Były ksiądz spotkał Karolinę w jednej z klas maturalnych, którymi się opiekował. Opisuje to jako niewinną znajomość, która zaczęła się od pisanie na messengerze. Z czasem, między Maciejem a Karoliną zaiskrzyło.

Popularne wiadomości teraz

Synu, zabierz mnie do domu, zabierz mnie do domu, synu. Ukryję się gdzieś w kącie i zostanę kilka dni we własnym domu

Przy grobie ukochanej Andrzej spotkał zagadkową kobietę, a gdy spojrzał w jej oczy, zastygł ze zdziwienia

Anna stała przed urzędem stanu cywilnego i czekała, ale pan młody wciąż nie przychodził. Wtedy jej uwagę przykuł facet przebrany za pana młodego

Przeszłam na emeryturę, spakowałam rzeczy męża i wysłałam go do domu mojej matki na wsi. Całe życie marzyłam o rozwodzie

"10 lat temu leżałem krzyżem w katedrze, a teraz brałem udział w występach mojego synka w żłobku z okazji dnia mamy i taty. Szczerze? Nie żałuję, bo teraz wiem, co to szczęście" - wyznaje Maciej pod jednym z opublikowanych zdjęć, obrazując tym samym zmianę swojego życia i wartości.

Choć decyzja o porzuceniu sutanny była związana z miłością do Karoliny, Maciej zdradza, że sam fakt poznania przyszłej żony był jednym z wielu powodów, dla których zakończył swoją posługę jako ksiądz. Samotność, rozczarowanie, obłuda wśród duchownych oraz marzenie o posiadaniu rodziny skłoniły go do podjęcia tej kontrowersyjnej decyzji.

Początki romansu z Karoliną nie były łatwe, ponieważ para musiała utrzymywać swój związek w tajemnicy. Spotykali się pod osłoną nocy, aby uniknąć skandalu związanego z relacją nauczyciel-uczennica. Jednak ich miłość przetrwała trudności i ukrywanie się.

 Chciałem Karoli wynagrodzić to czekanie i brak takiej swobody, odkąd mnie poznała. Byłem jej bardzo wdzięczny, że wykazała się naprawdę dużą cierpliwością i zaufaniem, że wierzyła w to wszystko, co jej mówiłem i po prostu czekała. To sprawiło, że ja jeszcze bardziej ją pokochałem. Trudno mi było w to uwierzyć, że spotkało mnie takie szczęście w postaci Karoli - wspomina z perspektywy czasu były ksiądz, a obecnie mąż i ojciec.

Dzisiaj Maciej cieszy się życiem jako mąż i ojciec. W jednym z postów na Instagramie dzieli się refleksjami, mówiąc, że teraz zna prawdziwe szczęście, patrząc na występy swojego syna w żłobku z okazji Dnia Mamy i Taty. Jego historia, choć nietypowa, stanowi inspirację dla wielu, którzy śledzą jego życiową podróż.

Niezwykłość historii Macieja poruszającej od porzucenia sutanny do życia rodzinnego z Karoliną i dzieckiem zdobywa coraz większe uznanie wśród internautów.

Pisaliśmy również o: Po porodzie pielęgniarki były zaskoczone. Kiedy pokazały dziecko młodej matce, ta odwróciła wzrok

Może zainteresuje: Polskę obiegają nieoczekiwane wieści o Beacie Tyszkiewicz. Zniknęła na tak długo, a teraz wraca z niespodziewaną niespodzianką

Przypominamy o: Pani mąż ma syna Michała, który jest w sierocińcu. Niedawno otrzymałam taki telefon