I poszedłem do mojego starego domu, ocierając łzy ręką... Zwykle w tym miejscu, niedaleko przystanku autobusowego, stoją taksówkarze.

Zatrzymałem się tam, żeby nie migać samochodem na drodze, bo ten telefon był naprawdę ważny.

Rozmawiałem zaledwie minutę; w tym czasie z ławki wstał suchy staruszek w marynarce i krawacie i szurając nogami podszedł do mojego okna.

Lekko zapukał w szybę, nawet nie zapukał, ale skromnie ją podrapał. Opuściłem szybę, a dziadek zapytał mnie cicho: "Synu, jesteś taksówkarzem?". "

Pożegnałem się z rozmówcą i odpowiedziałem: "Nie, nie jestem". "Nie, tato, nie jestem taksówkarzem, dokąd jedziesz?

Popularne wiadomości teraz

"Czy to normalne, że jakiś tam kolega podrywa moją żonę i przyjaźni się z moim synem. Postanowiłem poobserwować"

„Jesteś tu nikim. Boję się, wpuszczać cię na próg, nie wiem, co robiłaś przez te 15 lat we Włoszech": trudno uwierzyć, że tak mówi moja matka"

"Mąż zapragnął łatwych pieniędzy i proponuje mi, żebym została matką za pieniądze. Za bardzo duże pieniądze"

"Mam 62 lata, mąż ma 68 lat. Wkrótce się rozwodzimy. Moje życie rodzinne się skończyło: on spędził u niej 3 dni"

- To niedaleko, jakieś trzy kilometry. - Wsiadaj, tato, zawiozę cię tam. Wsiadł na przednie siedzenie. Odjechaliśmy. Ciężko oddychał, po prostu dlatego, że był bardzo stary, i powiedział mi, że codziennie jeździł do kliniki autobusem, płacąc za to 18 złotych.

Codziennie - 18 złotych. Ale dzisiaj został zatrzymany w przychodni, spóźnił się na autobus, długo czekał na następny i nie mógł chodzić.

Siedziałem i słuchałem go, wiele myśli wirowało mi w głowie i nie wiedziałem, co powiedzieć temu oschłemu staruszkowi.

Zapytałem tylko o drogę, nic więcej; po prostu głupio go prowadziłem i milczałem. Mieszkał na samym końcu ulicy, a jego dom ze spadzistym dachem był prawie niewidoczny zza domków...".

"Cóż, synu, dotarliśmy na miejsce, tutaj, zawróć", a starzec sięgnął do torby po portfel. "Nie, ojcze, nie wezmę od ciebie żadnych pieniędzy, nie mogę ich wziąć, zapłaciłeś za wszystko za życia".

W oczach starca pojawiły się łzy, wysiadł z samochodu i ukłonił się: "Dziękuję, synu". Poszedł do swojego starego domu, ocierając łzy ręką.

A ja, zdrowy 47-letni mężczyzna, siedziałem tam z gulą w gardle, patrząc, jak odchodzi. Myśląc, że oczywiście nasz kraj słynie z wygrywania mistrzostw i Eurowizji, a olimpiada jest ważna ...

Ale kraj, który nie potrafi zadbać o swoich emerytów, nie może być zdrowy. I zdałem sobie sprawę, że to ja powinienem mu się teraz pokłonić. I było mi wstyd za naszą Ojczyznę.

Dokładnie tego się wstydzę... Ludzie, pomóżcie im jak tylko możecie, groszem, kolejką w przychodni, odwieźcie do domu, przeprowadźcie przez ulicę....

Pisaliśmy również o: Andrzej postanowił rozwieść się z Anną, ponieważ nie mogła mieć dzieci. Ale tylko ona wiedziała, jakie są problemy jej rodziny

Może zainteresuje: Pożegnanie z wielką postacią polskiego ekranu. Nie żyje Maciej Damięcki, syn przekazuje smutną wiadomość

Przypominamy o: Pierwszy kryzys w związku Marcina Hakiela z nową partnerką? Dominika nie była zachwycona