Matka zapytała syna, czy jest sam, czy z synową. Na pytanie, gdzie jest Marta, Krzysztof odpowiedział, że gdzieś pojechała.

Wtedy Anna ze smutkiem opuściła głowę, mówiąc, że zawsze się na wszystko spóźnia.

Krzysztof zauważył, że matka dziwnie się zachowuje i postanowił dowiedzieć się, co jest nie tak, Anna z kolei nie rozumiała, dlaczego syn udaje, że wszystko jest w porządku.

I wtedy Anna wyciągnęła z kieszeni kurtki kartkę świąteczną z zaproszeniem na rozwód i wręczyła ją Krzysztofowi - to był prezent, który znalazł się w naszej skrzynce pocztowej.

Mężczyzna spojrzał na kartkę w milczeniu, po czym podniósł ją i przeczytał, co było napisane w środku pismem jego żony: "Droga teściowo, chcę Was zaprosić na nasz rozwód! Kochająca synowa Marta!"

Popularne wiadomości teraz

"Co za zdrada, nie mam pojęcia, od kogo są te bukiety": byli dobroczyńcy, którzy powiedzieli mi o twoich podróżach

"Kiedyś skończyły mi się pieniądze i byłam w innym mieście. Nie miałam ani grosza w portfelu, więc zadzwoniłam do męża, ale on mnie zaskoczył"

Żaden z gości na weselu nie miał pojęcia, że para młoda ledwo się zna, ale Anna nie spodziewała się, że będzie to znak od losu

"Pobraliśmy się, gdy byłam już w siódmym miesiącu ciąży. Świętowaliśmy skromnie, tylko z najbliższymi. Po ślubie nie mieliśmy dokąd pójść"

Mój syn natychmiast usiadł na krawędzi krzesła, wszystkie myśli jakby odeszły, a jego oczy raz po raz spoglądały na tekst. Był zszokowany, że Marta bierze wszystko tak osobiście.

Anna miała tysiąc pytań do syna, ponieważ był żonaty dopiero od roku i zmierzał do rozwodu.

Krzysztof zaczął zapewniać Annę, że to był kiepski żart i że jutro wszystko będzie dobrze.

Okazało się, że chodziło o barszcz, który młoda gospodyni po raz pierwszy ugotowała dla męża, a on go skrytykował.

Anna przypomniała sobie siebie i swojego męża, który kiedyś zrobił to samo. Zrozumiała, jak bolesne jest to dla synowej i ostrzegła syna, że ostrzegała go, że nie należy tak postępować.

Krzysztof powiedział też, że ostrzegał Martę, że jeśli nie nauczy się dobrze gotować, to wystąpi o rozwód. Anna nie miała słów dla swojego syna. Na swoją obronę młody mężczyzna powiedział, że kiedy zorientował się, że obraził Martę, powiedział, że to był żart.

Anna zdecydowała, że ona i jej syn powinni spróbować barszczu, a wyraz twarzy Krzysztofa był co najmniej niezadowolony. Kiedy Anna spróbowała barszczu, powiedziała, że jest dobry, a jej syn powiedział, że jej barszcz smakuje lepiej.

Syn w milczeniu spojrzał na matkę i zaczął jeść. Kilka minut później wręczył matce pusty talerz, mając nadzieję, że Anna wybaczy mu jego zachowanie.

Teściowa uprzedziła syna, że zadzwoni do synowej i powie jej, że Krzysztof ugotuje dla nich wszystkich uroczysty obiad i pochwaliła barszcz.

- "Skąd ty jesteś taki mądry? Chciał barszcz taki jak u mamy. "Powinieneś mieszkać z kobietą przez dwadzieścia lat, zanim zaczniesz narzekać. I upewnij się, że dania są naprawdę smaczne, znasz swojego ojca, lubi dobrze pojeść.

Czy teściowa postąpiła właściwie?