Dziadek ma na imię Dobri, pochodzi z bułgarskiej wioski i ma 100 lat.

Przez lata zbierał datki na renowację kościołów w całej Bułgarii.

Dziadek Dobri nie dotyka ani centa z pieniędzy, które są mu przekazywane. Żyje z emerytury w wysokości 100 euro miesięcznie i niepieniężnych jałmużn w postaci owoców i chleba.

Podczas kręcenia filmu dokumentalnego o katedrze Aleksandra Newskiego w 2010 r. bułgarski dziennikarz telewizyjny dokonał szokującego odkrycia, badając archiwa kościelne:

Najbardziej hojna prywatna darowizna, jaką katedra kiedykolwiek otrzymała - 40 000 euro - została przekazana przez starego żebraka, dziadka Dobri.

Popularne wiadomości teraz

"Moja siostra planuje szóste dziecko: Może nadszedł czas, aby zatrzymać się, pomyśleć o sobie i zadbać o te, które już ma"

"Moja teściowa zniszczyła moje małżeństwo, a teraz prosi o pozwolenie na widzenie się z jej wnukami: ma odwagę"

"Zakochałam się w moim kierowcy w wieku 50 lat. Nie sądziłam, że to możliwe, ale mam męża"

"Kiedy zaszłam w ciążę, mój mąż nie chciał nic słyszeć o dziecku. Teraz mieszkam z dzieckiem u rodziców i chodzę do niego"

Dziadek Dobri, screen YT
Dziadek Dobri, screen YT
Dziadek Dobri, screen YT

Dziadek Dobri pomaga także wielu innym, na przykład opłacił rachunki za prąd w sierocińcu, który miał zostać pozbawiony ogrzewania i światła.

Pomaga również bezdomnym. Ale nigdy nie dowiemy się o wszystkich dobrych uczynkach Opara Dobri, ponieważ nigdy o nich nie mówi.

Źródło: https://uberalles.live/