
Koronawirus w Polsce. W kraju wprowadzona kwarantanna, czas kiedy wszyscy muszą pozostać w domu. Zamknięto szkoły, restaurację, paby, kino, teatry. Z każdym dniem sytuacja niestety się nie ulepsza. Lekarzy nie nadążają ratować ludzi. Na dzień, 24 marca stało wiadomo o 749 przpadków zakażenia się wirusem, ośmiu pacjęntów nie stało.
W Polsce zmarła ósma osoba z powodu koronawirusu
Jakie są codzienne objawy koronawirusa? Na co trzeba zwracać poszczególną uwagę?
1-4 dni. Głównymi objawami tego okresu jest gorączka. U niektórych pacjentów może już pojawić się suchy kaszel, nudności, biegunka i ból mięśni. Początek choroby może również wystąpić w łagodnej postaci, dzięki czemu osoba może zdecydować, że jest to coś niepoważnego.
5-6 dni. Zaczynają się problemy z dusznością i trudnościami w oddychaniu. Takie objawy są szczególnie powszechne u osób starszych, a także u osób z chorobami przewlekłymi.
7 dni.Znaczny wzrost problemów z oddychaniem. Badanie pokazuje, że wiele zarażonych w tym okresie pogarsza objawy.
"Wracam do domu, a Adama nie ma. Dzwonię do niego, a on mówi, że złożył pozew o rozwód, bo nie potrzebuje żony, która potrafi bawić się sama." Z życia
Ten lekarz działa za darmo dla pacjentów, którzy nie mogą zapłacić. Każdy powinien znać tę wspaniałą osobę
Tajemniczy partner Piaska. Kim jest mężczyzna, który zdobył serce Andrzeja Piasecznego
Swędzenie kolana – co oznacza? Przesady i zabobony
Jasnowidz Krzysztof Jackowski tym razem jest pewny swojej wizji
8–9 dni. U pacjentów, którym trudno jest tolerować infekcję (około 15% całkowitej liczby pacjentów), wystąpują objawy zespołu ostrej niewydolności oddechowej: płuca nie były już w stanie prawidłowo zaopatrywać ważnych narządów w tlen.
10-11 dni. Pacjenci, którzy trudno tolerują zakażenie, są przyjmowani na intensywną terapię. Inne objawy to ból brzucha.
12 dni Pacjenci wracają do zdrowia, temperatura spada.
17 dni. Pacjent już jest zdrowy.
Wcześniej pisaliśmy o tym, jak włoski profesor wytłumaczył, dlaczego właśnie we Włoszech taki wielki poziom śmiertelności? W dzisiejszych czasach śmiertelność we Włoszech jest wyższa niż w Chinach. Doradca naukowy Ministra Zdrowia Włoch, były prezes Europejskiego Stowarzyszenia Zdrowia Publicznego, professor Walter Ricciardi, wytłumaczył, że na to wpływa dwa głównych czynnika. Więcej informacji na ten temat czytaj tutaj.
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na koleżanka.com