Przekazano ją dzięki informacji od Związku Artystów Scen Polskich, pozostawiając w sercach wielu fanów smutek po utracie tego wyjątkowego artysty.

Marcel Novek był artystą o wszechstronnych talentach, który zasłynął zarówno jako piosenkarz, jak i aktor.

Jego bogate umiejętności artystyczne obejmowały interpretację zarówno francuskich pieśni, jak i polskich ballad poetyckich. Ponadto, widzowie kochali go za jego obecność na ekranie, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jego odejście stanowi stratę dla świata kultury i sztuki.

Wiadomość o śmierci Marcela Noveka dotarła do mediów za pośrednictwem serwisu filmpolski.pl. Związek Artystów Scen Polskich również przekazał tę smutną wiadomość, jednocześnie informując o planowanym pogrzebie artysty, który odbędzie się 20 września o godzinie 14:30 na Starych Powązkach.

Z przykrością informujemy, że odszedł Marcel Nowek - piosenkarz, aktor. Występował w zespołach estradowych Lublina, Katowic i Warszawy. Brał udział w licznych koncertach i recitalach. Współpracował z Teatrem Żydowskim w Warszawie - przekazał ZASP.

Popularne wiadomości teraz

Katarzyna Cichopek dzieli się szczegółami ślubu z Marcinem Hakielem. "To on nalegał na ślub"

Niespodzianka na premierze "Znachora". Profesor Wilczur w nowym świetle. Co sądzą o tym fani

Nagła zmiana w życiu Sylwii Peretti. Decyzja męża, której nikt nie przewidywał

Córka Waldemara Goszcza na podium mody i w roli mamy. Jak teraz wygląda życie Wiktorii Goszcz

Marcel Novek urodził się w belgijskim Brugii i do Polski przybył w 1946 roku. Na początku swojej artystycznej kariery koncertował z różnymi zespołami muzycznymi w Lublinie, Katowicach i Warszawie. W Polsce przyjął spolszczoną formę swojego nazwiska, stosując imię Marceli.

W drugiej połowie lat 60. artysta rozpoczął swoją karierę aktorską i zadebiutował na dużym ekranie w filmie "Paryż - Warszawa bez wizy" w 1967 roku. Później widzowie mieli okazję podziwiać go w wielu popularnych polskich filmach.

Marcel Novek wystąpił w dziełach najwybitniejszych polskich twórców filmowych, co przyniosło mu rozpoznawalność wśród widzów. Część z nas może pamiętać go z ról w filmach takich jak "Do przerwy 0:1", "Czterej pancerni i pies", "Polskie drogi", "Tajemnica Enigmy", "Dom", "Quo Vadis" i "Stara baśń".

Jego śmierć stanowi ogromną stratę zarówno dla rodziny i przyjaciół, jak i całej polskiej kultury artystycznej. Marcel Novek zostawił niezatarte ślady na polskiej scenie muzycznej i filmowej, a jego twórczość będzie żyć w sercach wielu pokoleń.

Pisaliśmy również o: Gwiazda Agnieszka Chylińska otwarcie krytykuje nieodpowiednie zachowanie niektórych fanów

Może zainteresuje Cię to: Tomasz Komenda ponownie przerwał ciszę i opowiedział, co się dzieje. "Chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle"

Przypominamy o: Co stało się z mężem Bogumiły Wander? Przerażający incydent w rodzinie