Jego profil przyciągnął już ponad 730 tysięcy obserwujących, którzy regularnie zadają mu różnorodne pytania związane z wiarą, katolicyzmem i Kościołem. Ostatnio jeden z internautów zadał mu pytanie dotyczące grzechu popełnionego nieświadomie, a ksiądz Picur udzielił na to pytanie klarownej odpowiedzi.

Duchowny ten aktywnie wykorzystuje TikToka, aby dzielić się swoją wiedzą i wiarą z szerokim gronem internautów. Jego profil pełen jest krótkich filmów, w których odpowiada na różnego rodzaju pytania i rozwiewa wątpliwości związane z wiarą i religią. To ważna platforma, na której ksiądz Sebastian stara się przekazać przesłanie wiary, a także pomaga ludziom znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Do TikToka zachęcali mnie moi uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Krośnie. Zgodziłem się po czterech miesiącach. Zarówno przed nagrywaniem na YouTubie, jak i TikToku modliłem się. Pytałem Boga, czy to na pewno potrzebne. W obu przypadkach po kilku miesiącach słyszałem głos z góry: “Zrób to!” - wyznał w rozmowie z portalem aleteia.org.

Jedno z najnowszych pytań skierowanych do księdza Sebastiana dotyczyło grzechu popełnionego nieświadomie. Internauta chciał wiedzieć, czy taki czyn nadal jest uważany za grzech. Na odpowiedź nie musiał długo czekać. Duchowny wyjaśnił, że aby dany czyn został uznany za grzech, musi zostać popełniony świadomie, czyli osoba musi zdawać sobie sprawę, że to, co robi, jest złe, i dobrowolnie zdecydować się na ten czyn.

W takim przypadku nie ma grzechu. Aby czyn został uznany za grzech, musi zostać popełniony świadomie (wiem, ze to złe i dobrowolnie chcę tego zła) - wyjaśnił ksiądz Sebastian Picur. 

Popularne wiadomości teraz

Para nowożeńców patrzyła na siebie wzruszająco, stojąc w urzędzie stanu cywilnego. Kilka łez spłynęło po policzkach panny młodej, ale nie ze szczęścia

"Pewnego razu mężczyzna zasugerował, aby jego żona zamieszkała osobno. Był szczęśliwy, że może zacząć żyć sam, ale coś nie poszło tak, jak planował"

„Mojemu mężowi nie spodobał się mój pomysł zmiany i patrzy na młode dziewczyny: gdzie jest sprawiedliwość”

„Przez długi czas miałam żal do mojej byłej przyjaciółki, dopóki nie zobaczyłam jej zdjęć i wtedy wszystko stało się dla mnie jasne"

Warto podkreślić, że duchowieństwo coraz częściej wykorzystuje nowoczesne środki przekazu, takie jak media społecznościowe, aby dotrzeć do wiernych i odpowiadać na ich pytania. Ksiądz Sebastian Picur jest jednym z przykładów, jak duszpasterstwo może wykorzystywać nowoczesne narzędzia, aby dotrzeć do ludzi i pomóc im w duchowym rozwoju.

https://www.tiktok.com/@ks.sebastianpicur/video/7280245202823040288

Dla wielu osób takie odpowiedzi księdza Sebastiana Picura stanowią cenne źródło wiedzy i wsparcia w kwestiach związanych z wiarą i moralnością. Dlatego warto docenić wysiłki duchowieństwa w używaniu nowoczesnych narzędzi, aby wspierać i rozwijać duchowo wiernych.

Pisaliśmy również o: Michał Wiśniewski na skraju bankructwa, ale buduje luksusowy dom. Jak udało mu się tego dokonać

Może zainteresuje Cię to: Żona Dawida Kubackiego dzieli się wzruszającym nagraniem po problemach z sercem

Przypominamy o: Rodzicielska troska. Katarzyna Cichopek dzieli się trudnościami związanymi z synem. "To nawet nie jest żart"