A w wiosce, gdzie wszyscy się znali, nie odważyłby się zrobić niczego niepotrzebnego, mimo że uwielbiał towarzystwo kobiet. Długo oczekiwany ślub się udał, a Katarzyna była szczęśliwa.

Na początku wszystko było w porządku: Andrzej wracał z pracy i jeździł do pracy z domu. Ale pewnego dnia zniknął na tydzień: umówił się z niedawno rozwiedzioną Daną. W całej wsi wybuchł skandal, Katarzyna zagroziła, że się z nim rozwiedzie, ale mąż nie nalegał: "Jak chcesz się rozwieść, to się rozwiedź!".

Płakała całą noc, szykowała się do wyjścia i złożenia pozwu rozwodowego, a wtedy... w drzwiach stanął nieogolony, brudny, okropnie śmierdzący mężczyzna.

Zapłakany przeprosił, powiedział, że dała mu herbatę, a potem już nic nie pamiętał. "Kocham cię, jedyna!" powiedział Katarzynie. Ona mu wybaczyła.

Cała wieś mówiła o tym incydencie, ale Katarzyna ślepo wierzyła mężowi i opowiadała znajomym, jak wiedźma Dana dosypała do mikstury.

Popularne wiadomości teraz

"Czy to normalne, że jakiś tam kolega podrywa moją żonę i przyjaźni się z moim synem. Postanowiłem poobserwować"

"Długo podejrzewałam, że Marek ma kogoś: kupiłam ostry pieprz i podłożyłam mu do samochodu. On nawet nie zrozumiał, jak się dowiedziałam"

"Kupiłam ciastka do herbaty i poszłam do domu kochanki męża. Na początku nie była zadowolona, ale okazało się, że można się dogadać"

"Mąż zapragnął łatwych pieniędzy i proponuje mi, żebym została matką za pieniądze. Za bardzo duże pieniądze"

Nawet jej mąż uciekł od niej, nie było nic, co mogłoby zatrzymać mężczyznę. Dana tylko się z tego śmiała: "Tak, jej kochanek Andrzej. Wystarczy mrugnąć do niego raz i jest cały twój.

Kiedy miałam pieniądze, mieszkał ze mną, a kiedy mi ich zabrakło, odesłałam go do domu. Będę się nim opiekować! Katarzyna słyszała te wszystkie plotki, ale miała zaufanie do męża.

A Andrzej stał się rozsądny, zawsze robił coś dla żony. Okazało się, że to efekt poważnej rozmowy z ojcem. Poprosił syna, żeby wychodził po cichu, z dala od żony, żeby nikt się nie dowiedział.

Zagroził, że jeśli zrobi to jeszcze raz, może pomyśleć, że nie ma rodziców. Wyrzuciłby go z domu i zostawił wszystko Katarzynie. Wkrótce urodził im się syn.

Andrzej był szalenie szczęśliwy, nigdy nie opuszczał żony i dziecka. Nie myślał o odejściu na bok. Był przekonany, że jest tylko ofiarą okoliczności.

Nikt jednak nie podejrzewał, że ma romans z księgową z pracy. Rodzice Andrzeja zmarli. Był bardzo smutny... a potem zniknął.

Katarzyna znów zrobiła scenę na całą wieś. Przybiegła do Daszy, obrzucając ją wyzwiskami, domagając się jej męża.

- "Nie mam twojego Andrzeja!" krzyczała Dana.

Z pokoju wyszedł mężczyzna. Katarzyna przywitała się i szybko wyszła. Kilka dni później pojawił się Andrzej. Był schludny, zadbany i szczęśliwy. Powiedział, że ją zostawia. Zakochał się w kimś innym.

Katarzyna zapytała go, co z nią nie tak, dlaczego, a on powiedział tylko: "To nie twoja wina, tak się po prostu stało". Potem często biegała do pracy męża i robiła afery z księgową.

Groziła, że zabije siebie i dziecko. W końcu zmęczyła się tymi wszystkimi plotkami i skandalami i poddała się.

Jej przyjaciele patrzyli na nią z politowaniem. Późnym wieczorem ktoś zapukał do drzwi. Anton stał w progu z walizką. Wpuściła go do środka. Wszystko było w porządku, mieszkali razem.

Kilka miesięcy później, gdy Katarzyna podgrzewała obiad, Andrzej zaczął się pakować. "Dokąd jedziesz?" "Do Anny, nie mogę bez niej żyć, kocham ją... Nie robiła żadnych afer i niczego się nie dowiedziała".

Za miesiąc wrócił. Zaakceptowała go ponownie. Robiła wymówki znajomym: "Pójdzie na spacer i wróci do domu". Przypomniała sobie, że kiedy urodziła syna, on był z rodziną, a ona robiła wszystko, żeby zajść w ciążę. Udało się od razu. Wkrótce urodziła im się dziewczynka.

Andrzej spędzał cały swój czas z dziećmi i żoną, ale kiedy jego córka skończyła 2 lata, znów zniknął. Od czasu do czasu znikał na kilka miesięcy, po czym wracał na rok lub półtora.

Stało się to powszechne. Mijały lata. W tym czasie Katarzyna wychowała dwójkę wspaniałych dzieci. Wykształciła je, syn już się ożenił i wyjechał, a ślub córki zbliża się wielkimi krokami.

Andrzej był z inną kochanką i miał atak: "Lila, dzwoń po karetkę! Przyjechali i go zbadali. Powiedzieli, że jest za stary na taką aktywność.

Zalecili dietę, spokojny tryb życia, lekką pracę i brak stresu. Jak się okazało, miał cukrzycę. Nikt go nie spotkał ze szpitala, więc pomyślał, że Inga dostała zakaz pracy i poszedł się z nią zobaczyć.

Powtórzył jej zalecenia lekarza i poprosił, by poszła kupić leki i ugotowała coś dietetycznego - Kim ty dla mnie jesteś? Mężem? Swatką? Bratem? Nie zamierzam się tobą opiekować. Nie zamierzam chodzić za tobą dla twojego grosza.

Odejdź, nie potrzebuję niepełnosprawnych! I znów odwrócił się do Katarzyny i radośnie oznajmił, że ma już dość zabawy i wraca do rodziny...

Ani jeden mięsień twarzy Katarzyny nie drgnął: była obojętna.

Powiedziała, że jest zadowolona z jego hojności, ale się spóźnił. Córka ją zaprosiła, a ona była już w drodze.

"Wejdź, rozgość się, rozgość się, stwórz własną przytulność, a ja wychodzę. Do widzenia! Minęły trzy lata. Katarzyna stała w progu szpitala położniczego czekając na wieści od córki.

Wyszła w towarzystwie dystyngowanego mężczyzny w białym fartuchu. Podziękowała Adamowi. Nagle zapytał: "Twoja córka jest bardzo podobna do twojej siostry." - Której siostry?

- Tę - spojrzał na Katarzynę. -"Więc to jest moja mama!" dziewczyna uśmiechnęła się, "Adam, miło cię poznać" Katarzyna zarumieniła się, dawno jej się to nie zdarzyło.

Kilka dni później Adam zadzwonił do swojej pacjentki i poprosił o numer Katarzyny. Zapytała matkę, czy nie ma nic przeciwko temu. Katarzyna była zdezorientowana niespodzianką, ale szybko się opanowała i skinęła głową.

Pisaliśmy również o: Kiedy mąż dowiedział się, że moja matka zastawiła mi swoje mieszkanie, powiedział mi, coś, czego nie mogę zrozumieć

Może zainteresuje: Polski show-biznes w żałobie. Gabriel Seweryn z "Królowych życia" nie żyje

Przypominamy o: Światełko ślubnej nadziei. Kasia Cichopek i Kurzajewski ogłaszają radosną nowinę