Zmarły miał 66 lat i pozostawił po sobie bogate dziedzictwo w świecie mediów, kultury i sztuki. Jego śmierć odbiła się szerokim echem w Lublinie i środowisku artystycznym.

Andrzej Koziara miał niezwykle bogatą i różnorodną karierę. W przeszłości pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego "National Geographic Polska" oraz naczelnego "Tropami Discovery Chanel".

Jego praca jako korespondenta wojennego w Kaukazie i byłej Jugosławii przyniosła mu rozpoznawalność i uznanie w świecie dziennikarstwa. Ponadto, pracował dla kanadyjskich i amerykańskich czasopism, dzieląc się swoim niezwykłym talentem w fotografii i filmowaniu.

Andrzej Koziara to także postać związana z edukacją. Na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie prowadził wykłady z fotografii na podyplomowych studiach. Jego pasja i umiejętności były źródłem inspiracji dla wielu przyszłych fotografów i filmowców.

Przeszłość Andrzeja Koziary to także muzyka. W latach 80. zespół Bajm zyskał na popularności, a Koziara był jednym z jego członków. Choć przygoda muzyczna trwała tylko do 1981 roku, pozostawiła ślad w historii polskiej muzyki. Dla wielu fanów zespołu Bajm, Andrzej Koziara pozostanie ważną postacią w historii zespołu.

Popularne wiadomości teraz

Para nowożeńców patrzyła na siebie wzruszająco, stojąc w urzędzie stanu cywilnego. Kilka łez spłynęło po policzkach panny młodej, ale nie ze szczęścia

„Mój mąż zostawił mnie w chwili, gdy dostałam mieszkanie po babci: ta reakcja dała mi do myślenia”

„Mój mąż i ja żyliśmy w raczej niekomfortowych warunkach: my też tak żyliśmy, czy jesteście w jakiś sposób lepsi od nas”

„W wieku pięćdziesięciu lat zdecydowałam się odejść od męża, ale spotkałam się z niezrozumieniem ze strony rodziny i przyjaciół: o co tyle hałasu”

Jego odejście jest kolejnym bolesnym straconym w historii Bajmu. W czerwcu tego roku, zmarł Marek Makuch, były basista zespołu z lat 80. To kolejna stratą dla zespołu, który przez lata przyciągał fanów swoją muzyką i tworzył niezapomniane przeboje.

Należy także wspomnieć, że w 2018 roku odszedł Jarosław Kozidrak, brat Beaty Kozidrak, z którą współtworzył Bajm. Był on odpowiedzialny za literę "J" w nazwie zespołu. Od 2008 roku nie żyje także Marek Winiarski, który w zespole reprezentował literę "M". Litera "B" należała do Beaty Kozidrak, zaś "A" to Andrzej Pietras, były mąż artystki.

Śmierć Andrzeja Koziary jest ogromną stratą dla świata mediów, kultury i muzyki. Jego wszechstronność i zaangażowanie w różne dziedziny pozostawiły trwały ślad w sercach wielu ludzi. Jego pasja, talent i oddanie swojej pracy przypomina nam, że warto dążyć do realizacji swoich marzeń i pasji, niezależnie od dziedziny, w jakiej działamy. Andrzej Koziara pozostanie w naszej pamięci jako niezwykły człowiek, który pozostawił trwały ślad w świecie mediów i sztuki.

Pisaliśmy również o: Długo oczekiwane wieści od сiężarnej Małgorzaty Tomaszewskiej z TVP. Jest powód do radości

Może zainteresuje Cię to: Aleksander Kwaśniewski jest w ciężkim stanie. Coraz trudniej jest mu się poruszać

Przypominamy o: Justyna Steczkowska żegna swoją mamę: "Robiłam te wszystkie rzeczy, które robią pielęgniarze"