Teraz, ponad dwa lata po jego śmierci, światło dzienne ujrzała pośmiertna piosenka, "Zapomniałem," przynosząca łzy wzruszenia i wspomnień.

Krawczyk, zdobywca ogromnego uznania przez blisko pół wieku kariery muzycznej, przerywanej jedynie tragiczną śmiercią w marcu 2021 roku, pozostawił w spuściźnie także kilka niepublikowanych utworów. Jego najnowsze dzieło, "Zapomniałem," autorstwa Janusza Krucińskiego i z muzyką napisaną przez Tomasza Luberta, właśnie trafiło do serc wiernych słuchaczy.

Historia tej piosenki sięga roku 2011, kiedy to Krawczyk nawiązał współpracę z Tomaszem Lubertem, założycielem zespołu Virgin. Inicjatywą było działanie menadżera artysty, Andrzeja Kosmali, który postanowił połączyć siły dwóch utalentowanych muzyków.

Lubert, będąc wielkim fanem Krzysztofa Krawczyka, był szczęśliwy z możliwości współpracy, a efektem tego związku miała być piosenka, która niestety przez lata pozostała nieusłyszana.

Pomimo wcześniejszych doniesień medialnych o planowanej współpracy, utwór zaginął wśród archiwów. Jednakże, zgodnie z wyznaniem Luberta, utwór został odnaleziony i ma teraz swoją premierę. Tomasz Lubert podkreślił swoje wzruszenie z powodu wspólnego dzieła z tak wybitnym artystą.

Popularne wiadomości teraz

Irena chce odpocząć, bo odkąd urodziła Zofię, zapomniała. Ale matka mówi, że jej całe życie powinno kręcić się wokół córki

"Kupiłam ciastka do herbaty i poszłam do domu kochanki męża. Na początku nie była zadowolona, ale okazało się, że można się dogadać"

"Mam 62 lata, mąż ma 68 lat. Wkrótce się rozwodzimy. Moje życie rodzinne się skończyło: on spędził u niej 3 dni"

TOP-8 pomysłów na oryginalne serwowanie serów i wędlin – wygląda niesamowicie pięknie

[quote author=""]Ten projekt był dla mnie jak spełnienie marzeń, ponieważ zawsze ceniłem pana Krzysztofa jako artystę. Byłem szczęśliwy, że tak wielkiemu artyście podobają się moje kompozycje […] Cieszyłem się, że powstało prawdziwe arcydzieło. Nie wiem, dlaczego wówczas nie ukazał się na żadnej ścieżce, a ja sam w natłoku różnych spraw o nim zapomniałem. Utwór najwyraźniej zaginął gdzieś na lata, ale szczęśliwym trafem został odnaleziony i ma premierę właśnie teraz

Odkrycie utworu "Zapomniałem" wiąże się z pewnym surrealistycznym zdarzeniem. Menadżer Krawczyka, Andrzej Kosmala, wspomniał, że przypomniał mu się utwór po pewnym śnie lub chwilowej inspiracji, co doprowadziło do odnalezienia nagrania z 2011 roku.

Choć Krzysztof Krawczyk nie żyje, to jego twórczość nadal żyje w sercach wielu. "Zapomniałem" to kolejne arcydzieło, które przypomina o muzycznym geniuszu artysty i zdolności łączenia się z sercami słuchaczy. Czy zaskoczenie fanów po śmierci artysty przekracza granice nawet ich najśmielszych oczekiwań? Historia tej piosenki zdaje się tego dowodzić.

Pisaliśmy również o: Po stracie męża starsza kobieta zamieściła w internecie ogłoszenie. "Szukam samotnej, najlepiej starszej kobiety, z którą mogłabym zamieszkać"

Może zainteresuje: Nowa twarz u boku Kurzajewskiego. Piękna brunetka przyciąga uwagę mediów

Przypominamy o: Pewnego dnia młody, początkujący chirurg został przyprowadzony do dziewczyny