Czekał na dziewczynę, której nigdy wcześniej nie widział - dziewczynę z różą.

Zainteresował się nią rok temu w bibliotece na Florydzie. Był zaintrygowany książką, nie jej treścią, ale znakami ołówka na marginesach.

Delikatne pismo odzwierciedlało przemyślaną duszę i wnikliwy umysł. Książka nosiła nazwisko poprzedniej właścicielki, panny Hollis Meynell.

Znalezienie jej adresu zajęło dużo czasu i wysiłku. Mieszkała w Nowym Jorku. Napisał do niej list, przedstawił się i zaproponował współpracę.

Następnego dnia został wysłany do służby za granicą. Przez rok ta dwójka poznawała się poprzez listy. Każdy nowy list był ziarnem wpadającym w żyzną glebę ich serc. Początek powieści był obiecujący.

Popularne wiadomości teraz

"Zamówiłam jedzenie z dostawą i poprosiłam męża, aby za nie zapłacił, powiedziałam, że mu oddam: następnego dnia przypomniał mi o długu"

"Jak ojciec może tak lekceważąco traktować własne dziecko. Jego partnerka może ubiegać się o jego dziedzictwo"

"Syn postanowił przedstawić nas swojej narzeczonej, która okazała się mieć temperament, ale nie zgodziliśmy się na jej warunki: byliśmy rozczarowani"

"Mój kuzyn zadzwonił i powiedział, że tylko krewni powinni być obecni na ślubie: jak to możliwe, że mój mąż nie będzie obecny"

Blanchard poprosił dziewczynę o przesłanie zdjęcia, ale ta odmówiła. Napisała, że jeśli naprawdę poważnie o niej myślał, to jej wygląd nie miał znaczenia. A teraz nadszedł czas, aby wrócił do domu.

Spotkanie zostało zaplanowane na 7 rano na Grand Central Station w Nowym Jorku. "Rozpoznasz mnie", napisała, "będę miała czerwoną różę na klapie marynarki".

I tak o 7 rano stał na dworcu, czekając na dziewczynę, której twarzy nigdy nie widział. Młoda kobieta o smukłej, pięknej sylwetce szła w jego kierunku.

Jej twarz okalały długie blond loki, a oczy były niebieskie jak delikatne kwiaty. W bladozielonym garniturze wyglądała jak nowo przebudzona wiosna. Podszedł do niej, zupełnie zapominając sprawdzić, czy ma różę.

Na jej ustach pojawił się lekki, prowokujący uśmiech.

- Przepuść mnie, marynarzu! - powiedziała.

I wtedy mężczyzna zobaczył, że za nią stoi Hollis Manel. Kobieta miała około 40 lat, jej siwiejące włosy były ukryte pod znoszonym kapeluszem. Miała nadwagę, a jej grube nogi ledwo mieściły się w butach na niskim obcasie.

Pisaliśmy również o: Na jednym z przystanków do autobusu wsiadła ciężarna dziewczyna. Kiedy kierowca zapytał ją, jak się czuje, odpowiedziała, że jest w trakcie porodu

Może zainteresuje: Danuta Martyniuk nie skąpiła na luksusie w USA. Rozrzutność i beztroska w trakcie ich wyjątkowego pobytu

Przypominamy o: "Kiedy dotarliśmy do domku, zobaczyliśmy, że krewni męża zarządzają tym miejscem. Na szczęście mąż natychmiast zareagował"