Ale nawet w tej sytuacji mężczyzna nie myślał o swoim życiu, ale o tym, jak uratować syna. Michał zebrał się w sobie, aby stać się spadochronem dla Adama: zrobić wszystko, co możliwe, aby pomóc chłopcu wylądować na nim i odnieść mniej obrażeń.

I tak się stało. Adam wyszedł z tego tylko ze złamanym obojczykiem, siniakami i otarciami.

Ale Michał, mimo że upadł w śnieg, odniósł znacznie poważniejsze obrażenia. Doznał złamania miednicy i pęknięcia pęcherza, a także urazu ramienia.

Został natychmiast przewieziony do szpitala, a jego koledzy zaczęli walczyć o jego życie. Przez długi czas stan Michała był niezmiennie poważny.

Znajdował się na oddziale intensywnej terapii i potrzebował transfuzji krwi. Przyjaciele i znajomi oddawali krew i pieniądze na przyszłe operacje Ambrosimova.

Popularne wiadomości teraz

Historia z życia wzięta. Mąż zniknął na tydzień i wrócił cały obdarty ze łzami w oczach

Pewnego dnia nie poszłam do pracy, kupiłam zamek z wyprzedzeniem, wezwałam ślusarza i usiadłam, czekając, aż moja teściowa opuści dom

Żona miała zostać wypisana ze szpitala, ale wciąż jej nie było, więc mąż postanowił sam udać się na oddział. Gdy się zbliżał, usłyszał hałas

Córka wyszła za mąż i dopiero wtedy przyprowadziła swojego męża do wioski, aby spotkał się z jej matką

Dwa tygodnie po udanej operacji miednicy Michaił zaczął odzyskiwać przytomność. W tym samym czasie Adam przeszedł operację złamanego obojczyka. Szybko wrócił do zdrowia.

Chłopiec obchodził swoje piąte urodziny pod koniec stycznia w szpitalu. Mieszkanie Ambrosimova spłonęło doszczętnie. Ale dzięki troskliwym ludziom na konto Michaiła zaczęły napływać darowizny.

W sumie zebrano około trzech milionów rubli. Kilka miesięcy później 33-letni mężczyzna mógł pojechać na wózku inwalidzkim na podwórko szpitalne, a rok później był w stanie jeździć na łyżwach i polować.

Rok temu rodzina Ambrosimova powiększyła się o jednego członka. Na świat przyszedł kolejny syn. Chłopiec otrzymał imię Filip. Mówi się, że nie ma superbohaterów. Jednak w rzeczywistości oni istnieją. Po prostu prowadzą zwyczajne, niczym nie wyróżniające się życie.

Pisaliśmy również o: Wspomnienia i tęsknota. Paulina Smaszcz o marzeniach, które nie zdążyły się spełnić z Kurzajewskim

Może zainteresuje: Moja córka nie wiedziała, że Andrzej nie jest jej prawdziwym ojcem, ale po jednej z akcji męża Ania zaczęła się tego domyślać

Przypominamy o: Przemilczana historia miłosna Małgorzaty Tomaszewskiej. Kim jest ojciec jej dziecka i czemu go ukrywa